W każdym domu można znaleźć urządzenia przeznaczone do czyszczenia powierzchni. Nie wszystkie jednak są równie skuteczne. Najlepiej sprawdzają się parownice, a to dlatego, że poza zabrudzeniami usuwają one również grzyby i bakterie.

Urządzenia parowe – jaki masz wybór?

Cieszą się dużą popularnością, a to dlatego, że za ich pomocą można wysprzątać gruntownie całe mieszkanie, i to bez konieczności sięgania po detergenty. Urządzenia parowe, bo o nich mowa, to faktycznie szeroki wybór produktów, które możesz wykorzystać do utrzymania czystości w mieszkaniu lub domu. Wśród jakich urządzeń parowych możesz wybierać? Obok czyścików i mopów parowych, producenci takich urządzeń oferują również parownice i odkurzacze parowe.

Źródło: karcher24.pl

Parownica czy odkurzacz parowy?

Czyściki parowe sprawdzają się przede wszystkim podczas codziennych porządków, a mopy parowe są przeznaczone do czyszczenia podłogi. Parownice i odkurzacze parowe to urządzenia gabarytowo większe. Mają też wszechstronne zastosowanie. Korzystając z nich, z powodzeniem umyjesz m.in. podłogę, sprzęty AGD i okna. Niektóre modele są sprzedawane z akcesoriami, które pozwalają np. odświeżyć czy wyprasować ubrania.

Różnica między parownica a odkurzaczem parowym nie sprowadza się jednak wyłącznie do wielkości – odkurzacz pozwala na więcej, np. wypranie tapicerki i dywanów.

Gdy wybierasz parownicę

Parownica to poręczne urządzenie, za pomocą którego możliwe jest wysprzątanie całego domu. Wytworzona pod wpływem ciśnienia para wodna nie tylko oczyszcza wybrane powierzchnie z brudu, lecz także dezynfekuje.

Zdecydowałeś się na parownicę? Wybierając taką, zwróć uwagę na:

  • Producenta. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć w domu parownicę sprawdzonego producenta, niż produkt „no name”.
  • Ilość końcówek sprzedawanych wraz z urządzeniem. Najlepiej, abyś wraz z parownicą otrzymał sporą ilość końcówek, dzięki którym będziesz mógł wysprzątać różne powierzchnie, np. kafelki, fugi, meble czy powierzchnię lustra.
  • Kształt urządzenia. Parownica, którą zamierzasz kupić, powinna mieć ergonomiczny kształt. Dzięki temu sprzątając nią mieszkanie, nie będziesz czuł dyskomfortu.

Szeroki wybór parownic, która pochodzą od renomowanego producenta – firmy Kärcher, znajdziesz na www.karcher24.pl

SC 5 – Zestaw z żelazkiem Źródło: karcher24.pl

Gdy kupujesz odkurzacz parowy

Zakup odkurzacza parowego to konkretny wydatek. Jeżeli chcesz mieć pewność, że nabyłeś produkt, który ułatwi Ci codzienne sprzątanie, na etapie zapoznawania się z ofertą producentów, porównaj:

  • Ilość końcówek dołączonych do odkurzacza. Im ich więcej, tym lepiej, bo urządzenie będziesz mógł wykorzystać do sprzątania różnych powierzchni, np. armatury łazienkowej i podłóg.
  • Pojemność zbiornika na wodę. Powinien on być na tyle duży, aby możliwe było posprzątanie całego mieszkania bez ciągłej konieczności jego napełniania.
  • Moc silnika. Ten parametr ma ogromny wpływ na efektywność urządzenia. Im większa moc silnika, tym lepiej, ale też tym wyższa cena odkurzacza.

Jeżeli porównasz oferty producentów, wybierzesz urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania. Odkurzacz parowy firmy Kärcher możesz zakupić tutaj:

Parownice Home & Garden

Parownice i odkurzacze parowe Professional