Czyszczenie przy użyciu suchego lodu to nowoczesna metoda, dzięki której szybko i bez zbędnej fatygi wyczyścić można kłopotliwe zabrudzenia z urządzeń przemysłowych. Tę technikę wykorzystuje się do oczyszczania maszyn, pieców piekarniczych, taśm transportujących, urządzeń gastronomicznych i innych urządzeń wykorzystywanych w produkcji. W tym przypadku za oczyszczanie odpowiedzialny jest strumień suchego lodu.

W jakich miejscach najlepiej sprawdzi się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód to nic innego jak CO2 w stanie głębokiego zmrożenia. Najlepiej jest go użyć w miejscach, w których nie mogą powstawać żadne dodatkowe odpady podczas czyszczenia. Wiąże się z tym duży atut tej technologii – czyszczenie jest szybkie. Nie ma konieczności demontażu urządzeń, a do procesu usuwania zanieczyszczeń można wykorzystać nawet krótką przerwę w pracy urządzenia. Dodatkowo proces ten nie wpływa na czyszczoną powierzchnię, przede wszystkim nie zmienia oryginalnych wymiarów poszczególnych elementów. To ważne dla przedsiębiorców, którzy nie chcą narażać się na dodatkowe koszty związane z ich wymianą po jakimś czasie.

Źródło: karcher24.pl

Urządzenia do czyszczenia suchym lodem

Technologia czyszczenia suchym lodem jest stosunkowo nową propozycją. Na rynku dostępnych jest jednak już kilka urządzeń przygotowanych do tego celu. W swojej ofercie ma je między innymi marka Kärcher, której bogaty wybór znaleźć można na stronie karcher24.pl. Wybierając produkt dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Godne zainteresowania są mobilne urządzenia, które można ustawić w aktualnie potrzebnym miejscu. Model Kärcher IB 15/120 – posiada pneumatyczne koła i nisko położony środek ciężkości. Dzięki temu można go stawiać w wielu miejscach zakładu produkcyjnego, a także wygodnie transportować po schodach. Posiada on także bogate wyposażenie dodatkowe, przez co jest już przygotowanym do użytkowania, pełnym urządzeniem.

W ofercie są także wytwornice suchego lodu, dzięki którym zapewniona jest ciągła dostępność świeżego granulatu. To szczególnie istotne w przypadku zakładów, które zużywają dużo suchego lodu. Własna produkcja jest w tym przypadku olbrzymią oszczędnością.

Model Kärcher IB 15/120 Źródło: karcher24.pl

Zalety strumieniowego czyszczenia suchym lodem

To rozwiązanie posiada wiele zalet. Do oczyszczania powierzchni nie jest potrzebna żadna chemia. Dodatkowo maszyny są od razu gotowe do dalszej pracy i nie wymagają już nakładów czasu i finansów. Strumieniowy suchy lód radzi sobie bez problemu nawet z ciężkimi zabrudzeniami w trudno dostępnych miejscach. Co ważne, ta technologia pozwala usuwać również skutki pożarów, takie jak sadza. Urządzenia elektryczne mogą być oczyszczane bez obaw o ich delikatne elementy, w wielu przypadkach suchy lód może być stosowany nawet w trakcie pracy maszyny, pod napięciem.

Suchy lód nie wpływa na czyszczoną powierzchnię, inaczej niż ma to miejsce w przypadku piaskowania. Nie pozostawia on także odpadów wymagających sprzątnięcia. To dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców myślących perspektywicznie.

Zobacz także:

Produkty firmy Karcher